artykuły

popularne

 • Spóźniłeś się? Nie wszystko stracone!
  Spóźniłeś się? Nie wszystko stracone!

  Chcielibyśmy pochylić się nad czymś innym i zadać dosyć przewrotne pytania – co się stanie, gdy uchybimy terminowi materialnemu? Czy to już koniec? Czy da się go jeszcze przywrócić? Czytaj więcej →

 • Nowelizacja ustawy śmieciowej, czyli podwyżki i ...
  Nowelizacja ustawy śmieciowej, czyli podwyżki i działkowicze.

  Od dnia 1 lutego wchodzi w życie nowy sposób (już w miarę przejrzysty) obciążania rodzinnych ogródków działkowych opłatami za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Teraz inicjatywa spoczywa na gminach, które powinny wprowadzić nowe zapisy w drodze uchwały. Jest na to mało czasu, bo oprócz powyższego wprowadzono również nowe rozwiązania w zakresie stawek maksymalnych, co z kolei oznacza, że większość uchwał idzie do zmiany. Czytaj więcej →

 • Co zrobić, gdy urlop nie wyjdzie?
  Co zrobić, gdy urlop nie wyjdzie?

  Organizatorzy wycieczek nie zawsze wywiązują się jednak z zawartych umów. Do 2010 r. za zmarnowany urlop mogliśmy domagać się co najwyżej obniżenia kosztów wycieczki. A teraz? Czytaj więcej →

Ustanie stosunku pracy, a ...

Czy byli pracownicy, którzy po ustaniu stosunku pracy byli zatrudnieni u innego pracodawcy są uprawnieni do korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych utworzonego przez poprzedniego pracodawcę?

Na pierwszy rzut oka zagadnienie to nie…

Andrzej Skibiński

Radca prawny

 

Prawnik i samorządowiec z wieloletnim stażem, który zjadł zęby na tematyce związanej ze sferę publiczną i jej finansami, jak również nadzorem nad działalno…

Michał Zwolak

Radca prawny

 

Dynamicznie rozwijający się radca, współpracujący z Kancelarią Skibiński praktycznie od momentu jej powstania. Zajmuje się obsługą przedsiębiorców, w tym spółek (zarówno…

Filiżanka Prawa

Kancelaria Prawnicza Skibiński to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma, działająca od 2010 r. Rozpoczęcie prowadzenia naszego bloga było dla nas naturalną decyzją. Interesujemy się prawem, biznesem, samorządem i – przede wszystkim – ludźmi i ich problemami. To nasz zawód i pasja. Chcielibyśmy zatem podzielić się z Wami ciekawostkami, nowościami i nietypowymi rozwiązaniami typowych (acz nie tylko!) problemów prawnych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Albo na co drugi dzień. W ramach bloga przedstawiamy również spojrzenie na działalność prawniczą „od kuchni”, jak również omawiamy nowości legislacyjne i to, co mogą ze sobą przynieść.

Generalnie naszą ideą jest przedstawianie tego, w jaki sposób można rozwiązać sprawy, z którymi Ty, Czytelniku, możesz zetknąć się w swoim życiu codziennym, i to zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Nie jesteśmy jednak „kancelarią od wszystkiego”.

Z uwagi na nasze doświadczenie i działalność zawodową skupiamy się na kilku dziedzinach. Pierwszą, która była dla nas zawsze działalnością podstawową, jest szeroko rozumiany samorząd terytorialny i sfera publiczna. Obsługujemy jednostki samorządu terytorialnego różnych szczebli, jak również spółki i zakłady komunalne, w tym wodociągowe.

Drugą dziedziną jest obsługa biznesu. Zajmujemy się tutaj zarówno sprawami cywilnymi, jak i czysto gospodarczymi. Z uwagi na rodzaj i ilość obsługiwanych podmiotów siłą rzeczy działamy również na polu prawa pracy, o którym możemy naprawdę sporo opowiedzieć.

Trzecim obszarem, na którym działamy, jest zarządzanie i obrót nieruchomościami, ze szczególnym uwzględnieniem działalności spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomościami, oraz samych wspólnot mieszkaniowych.

Na marginesie wspomnimy tylko, że choć nie specjalizujemy się bezpośrednio w prowadzeniu spraw karnych, zmiany przepisów i aktualne wydarzenia śledzimy na bieżąco, samemu prowadząc dla klientów szereg spraw, w tym karnoskarbowych. Nie jest to jednak podstawowy zakres naszej działalności.

Nasze wpisy, ale także wystąpienia, szkolenia, publikacje i konferencje, zawierają się właśnie w powyższym zakresie. Choć działamy od 2010 r., nasza kadra ma już za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy na tych polach. Jeżeli interesują Cię, Drogi Czytelniku, konkretne tematy (a być może archiwalne wpisy?), zawsze możesz do nas napisać, lub zadzwonić – zapraszamy do pola „kontakt”.

Mamy nadzieję, że lektura naszych wpisów Cię zainteresuje, a może nawet rozbawi, bo choć tematy prawnicze generalnie do najzabawniejszych nie należą (żarty prawnicze bywają po prostu straszne), to staramy się przedstawić je tak, by czytanie o nich było przyjemne, a Ty mógłbyś to robić przy filiżance czegoś dobrego.


Współpraca

logo_muzeum logo_acmlogo_ksero