artykuły

popularne

 • Spóźniłeś się? Nie wszystko stracone!
  Spóźniłeś się? Nie wszystko stracone!

  Chcielibyśmy pochylić się nad czymś innym i zadać dosyć przewrotne pytania – co się stanie, gdy uchybimy terminowi materialnemu? Czy to już koniec? Czy da się go jeszcze przywrócić? Czytaj więcej →

 • Nowelizacja ustawy śmieciowej, czyli podwyżki i ...
  Nowelizacja ustawy śmieciowej, czyli podwyżki i działkowicze.

  Od dnia 1 lutego wchodzi w życie nowy sposób (już w miarę przejrzysty) obciążania rodzinnych ogródków działkowych opłatami za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Teraz inicjatywa spoczywa na gminach, które powinny wprowadzić nowe zapisy w drodze uchwały. Jest na to mało czasu, bo oprócz powyższego wprowadzono również nowe rozwiązania w zakresie stawek maksymalnych, co z kolei oznacza, że większość uchwał idzie do zmiany. Czytaj więcej →

 • Co zrobić, gdy urlop nie wyjdzie?
  Co zrobić, gdy urlop nie wyjdzie?

  Organizatorzy wycieczek nie zawsze wywiązują się jednak z zawartych umów. Do 2010 r. za zmarnowany urlop mogliśmy domagać się co najwyżej obniżenia kosztów wycieczki. A teraz? Czytaj więcej →

Witaj na naszym blogu!

Autor: Kancelaria Skibiński Data: 2014-01-22 Tagi: , ,

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć na naszego bloga! Pytanie – jakich informacji na nim szukasz i dlaczego postanowiłeś poszukiwać ich na blogu prawniczym?

Przyznajemy się – jak każdy współczesny człowiek choć trochę korzystający z dobrodziejstw Internetu, szukamy informacji na różne tematy – w tym branżowe. Jeśli powiedzielibyśmy, że nie szukamy w Internecie potwierdzenia czy zaprzeczenia rozwiązań, które chcemy zastosować – kłamalibyśmy.

Można powiedzieć, że blogi prawnicze są jednym z takich „meta źródeł”. Dobry blog przedstawia pewien punkt widzenia, daje pole i możliwość do dyskusji. Niestety, wiele blogów zawiera tylko suchą informację wydartą z komentarza, ustawy czy tezę orzeczenia.

Ale my chcemy dać Tobie coś, co nieliczne prawnicze blogi faktycznie dają – nasze pomysły, doświadczenia, a przede wszystkim – możliwość dyskusji. Jesteśmy młodą kancelarią (zob. „O nas”), ale mamy to szczęście, że prowadzimy (a także kończymy) ciekawe i nietypowe sprawy, którymi chcemy się z Tobą podzielić.

I chcemy z Tobą o nich porozmawiać! Interesuje Cię jakiś konkretny problem? Nie podobają Ci się nasze pomysły? Uważasz, że coś przeoczyliśmy albo nawet wprowadzamy czytelników w błąd? Napisz nam o tym – odpisujemy.

Z naszej strony chcemy Tobie pokazać, że nie taki prawnik straszny, jak go malują. Usiądź, weź do ręki filiżankę kawy lub herbaty i poświęć chwilę na zapoznanie się z tym, co mamy do zaoferowania.

Więc jeszcze raz – witaj!

 

A.S. M.Z. J.M.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Masz jakieś pomysły?

Autor: