artykuły

popularne

Święta, święta… I po świętach!

Autor: Kancelaria Skibiński Data: 2015-01-14 Tagi: , , , , ,

Trochę wstyd. W sumie to nawet bardzo – mamy już połowę stycznia (choć chodzą słuchy, że to już wiosna i martwimy się, że jest już koniec marca i przegapiliśmy jakieś terminy), a na blogu jedynie zawodzi wiatr…

Nikt w zespole nie spodziewał się, że ostatni kwartał 2014 r. będzie taki, jaki faktycznie był. Ja sam miałem okazję pracować dość intensywnie przez dwa lata bez urlopu. W sierpniu wziąłem dwa tygodnie wolnego i byłem naprawdę wypoczęty. Na początku stycznia tego roku czułem się mniej więcej tak, jak zaraz przed wspomnianym urlopem, bo pamiętajmy, że w święta się nie odpoczywa (http://goo.gl/Lr92Fe), w święta się robi…

Za „winowajcę” chyba trzeba uznać wybory samorządowe. Kancelaria zajmuje się przede wszystkim obsługą j.s.t. i jednostek organizacyjnych (a także spółek komunalnych). Reprezentujemy również interesy klientów, którzy w tym samorządzie mają coś do załatwienia. I było naprawdę ciężko.

W województwie lubuskim doszło do sporych przetasowań. W niektórych radach gmin wymieniono nawet połowę składu. Z kolei w prawie połowie gmin miały miejsce zmiany na stanowiskach organów wykonawczych. Koniecznym było doprowadzenie wielu spraw do końca, zaczął się przy tym gorący biznesowo okres.

Niestety dla bloga, ale „stety” dla Kancelarii, musieliśmy ustalić pewne priorytety. Ostatni rok był dla nas bardzo ważny i zaszły u nas olbrzymie zmiany. Nie chodzi tutaj o standardowe „pozyskaliśmy nowych klientów, a zespół wciąż podnosi swoje kwalifikacje, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie”. W nowy rok weszliśmy z nowymi planami i zamknęliśmy pewne rozdziały.

Na Twitterze nasz profil obserwuje już ponad 500 osób, za co bardzo Wam wszystkim dziękujemy. Na Facebook’u również gonimy i idzie nam całkiem nieźle. Uruchomiliśmy również nową stronę Kancelarii (www.kancelariaskibinski.pl) i styczeń 2015 r. wydaje się dobrym momentem, by to ogłosić. Doszło też do zmian w składzie Kancelarii – nasz zespół opuścił Jacek Miłaszewski (świetny specjalista z zakresu odszkodowań), który wniósł bardzo dużo i chcemy mu za to podziękować.

Oficjalnie więc ogłaszamy, że wracamy do ciężkiej pracy. Mamy sporo planów dotyczących przyszłości naszego bloga – na przełomie stycznia i lutego ruszymy z naszym małym eksperymentem, o którym kiedyś wspominaliśmy (http://goo.gl/TJhecy), wtedy też napiszemy coś więcej. Oprócz regularnego wrzucania merytorycznych wpisów (najbliższy, jeżeli nie zastanie nas kataklizm, już w ten piątek) będziemy również starali się podrzucać ciekawe orzecznictwo z naszym drobnym komentarze. Nieśmiało myślimy również o uruchomieniu konta na YouTube i prowadzeniu wideobloga, ale to na razie znajduje się w fazie koncepcyjnej. Na pewno będziemy poruszali tematy związane z planowaniem przestrzennym i inwestycjami, na pewno będzie o ciekawych odszkodowaniach (spodziewajcie się dość szerokiej tematyki związanej z roszczeniami w stosunku do j.s.t. i Skarbu Państwa).

Plany są, my zaś podwijamy rękawy i zabieramy się do pracy. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy regularnie nas odwiedzają. I prosimy o komentowanie i pytania – nie gryziemy, a bardzo nas interesuje co sądzicie o naszych tematach. Może macie jakieś sugestie?

Do zobaczenia wkrótce!

M.Z.

Zdjęcie na licencji cc0, pochodzące z witryny creativecommons.photos

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Masz jakieś pomysły?

Autor: