artykuły

popularne

Nasz nowy, mały projekt

Autor: Kancelaria Skibiński Data: 2014-11-28 Tagi:

Trochę nie było nas ostatnio widać i zdajemy sobie z tego sprawę. Ale, drodzy Czytelnicy, nie przeleżeliśmy ostatniego tygodnia i już wyjaśniamy, co dla Was szykujemy w najbliższym czasie!

 

Znaleźliśmy bardzo ciekawy temat, o którym mieliśmy zamiar w tym tygodniu napisać. Nawet przygotowaliśmy całkiem zgrabny wpis…

Tylko gdzie jest ten wpis?

No właśnie. Temat (dla podpowiedzi – związany z dość nietypowymi roszczeniami odszkodowawczymi mieszkańców osiedli podmiejskich) okazał się w trakcie prac znacznie głębszy, niż początkowo sądziliśmy.

Krótko mówiąc – jest problem i jest luka, którą wypadałoby załatać.

Sugerujecie, że będziecie ją łatać?

Tak. Dlatego zamiast zrobić wpis od razu, wymyśliliśmy nasz diaboliczny plan!

Mamy zamiar w tej sprawie wezwać lokalny Urząd Marszałkowski do zapłaty (całe szczęście jeden z pracowników ma problem, więc znajdzie się interes faktyczny i prawny) i, jeśli wszystko pójdzie tak, jak chcemy, zrobimy eksperymentalną sprawę sądową. W zanadrzu mamy jeszcze ewentualny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie interesującej nas kwestii.

Czyli operacja na żywym organizmie?

Poniekąd. Nie mamy pewności czy uda się zrobić to, co zamierzamy, ale przeanalizowany problem wydaje się „do klepnięcia”, także jak tylko poskładamy to, co mamy poskładać, będziemy Was na bieżąco informować co się dzieje.

Myślimy, że uda się z tym ruszyć na koniec tego roku, ewentualnie na początku przyszłego.

No fajnie, ale wpisu nie ma, a tydzień się kończy…

Wiemy! Dlatego dzisiaj po południu wrzucimy ciekawe orzeczenie z komentarzem naszego współpracownika, Pana Jarka Kotowskiego, które z pewnością samorządowcy uznają za interesujące, bo dotyczy budowania składu komisji rewizyjnej w radach. Także do zobaczenia za niedługo!

M.Z.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Masz jakieś pomysły?

Autor: